Сьогодні я постараюсь відносно компактно розказати про систему резервного електроживлення Maxxter YG5-3.5KW у форматі “все в одному”, для тих, хто хоче рішення “підключив і забув”. Що з себе представляє цей пристрій, як і куди його підключати, на що він здатен, і порахую приблизні показники автономності вашого помешкання, якщо ви такий захочете встановити.
Вступ
Десь півтора роки тому я для себе відкрив системи зберігання енергії, що складаються із автономного інвертора, акумуляторної батареї великої ємності та зарядного пристрою. Не цікавості заради, а через хворого сусіда з північного сходу нашого континенту. Відкрив не одразу. Коли через блекаути потрібно було взимку від чогось живити котел опалення в хаті, я придбав зарядну станцію (як це було – можна почитати тут) невеликої ємності, якої вистачало на 4 години. В той час проміжки без електрики були приблизно такої тривалості, тож це була та мінімальна ємність, яку я міг собі дозволити, щоб не мерзли діти.
Та після того, як одного разу світла не було 5 днів, через що дружина з дітьми та котом ночували в батьків, а температура в домі опустилась до 4 С, я вирішив, що забезпечу родину надійним енергетичним бекапом. Чого б мені це не коштувало. Трохи згодом трапилась мені компанія, яка попросила зробити огляд системи “автономний інвертор + батарея”. Я зробив… і викупив систему, бо зрозумів, що я готовий за таке платити, навіть істотно збільшивши борг на кредитці. І не пожалкував ні разу.
Пройшов час, на місці хворого північно-східного сусіда все ще не океан, на носі чергова зима важкої війни, тому я вирішив напрягти всі свої зусилля і придбати якусь аналогічну систему, щоб встановити в квартирі у своїх батьків. Бо їм така дуже потрібна, але по вартості практично жодному пенсіонеру недоступна. Провівши дослідження ринку Загугливши, що взагалі наразі є в продажу, і так щоб не по ціні Tesla Powerwall, натрапив на цікавий бренд Maxxter. Як пишуть вони в себе на сайті, “це українська торгова марка, що розвивається на ринку України з 2002 року”. Не чув, але… Тепер і я, і ви знаємо. В них доволі багатий асортимент, але ж мене цікавили саме системи зберігання енергії. І саме в них вперше я знайшов системи “все в одному”, тобто не комплекти обладнання, як в мене, а саме одним пристроєм. І так, тепер я вже знаю і про інші бренди, але ж дідько, агов, “інші бренди”, а чого про вас знають лише ентузіасти справи, коли купі людей це потрібно? Коротше, “Це ж воно”, – подумав я. І замовив Maxxter YG5-3.5KW – модель із 3,5 кВт автономним інвертором та LiFePo4-акумулятором з параметрами 25,6 В | 196 А⋅год (тобто ємністю 5 кВт⋅год) всередині.