Після декількох останніх оглядів корпусів компанії Cougar – а одному з них, нагадую, я дав звання найкращого корпусу, який я оглядав за своє життя – вимоги до всіх інших моделей компанії у мене підвищились. Але при цьому я завжди намагаюсь тримати у голові, що речі, які до вподоби мені – до вподоби не всім. А отже, комусь і Cougar Archon 2 Mesh RGB буде 10/10. Чи відношусь до цих людей я? Зараз дізнаємось.
Позиціонування на ринку
Вартість цього корпусу складає 2800 грн, це $68 або десь €62. І вартість – це перше, що я взнав про корпус, коли брав його під огляд, і це дало мені орієнтир на те, що немає ніякого сенсу шукати в ньому переваги корпусів удвічі дорожчих.
Бо одночасно з Archon 2 Mesh мені приїхали і Duoface Pro RGB, які вже коштують 4000. Огляд цих моделей буде скоро. Я чому про це кажу. Як казав Маркез Браунлі – “гарні смартфони стають дешевшими, а дешеві – кращими”.
Так от, це стосується не лише смартфонів. І якщо врахувати інфляцію, то Cougar Archon 2 Mesh RGB може вважатись ледь не бюджетною моделлю. Вам варто це пам’ятати, бо у корпуса, як для такої позиції на ринку, є чим здивувати.
Комплект поставки
Пакування у нього – твердий пінопласт, в комплекті також йдуть інструкція по експлуатації, стяжки під кабелі та набір гвинтів.
Набір гвинтів НЕ включає в себе проставки для материнської плати, врахуйте це.
Перше, що я помітив, діставши Cougar Archon 2 Mesh RGB з коробки – він більш високий, аніж довгий. Зазвичай корпуси, які я оглядаю, значно більш прямокутні. Тут не так, цей високий, 470×210×380 мм.
Це зазвичай означає дві речі – корпус буде компактніше виглядати на столі, але буде мати меншу місткість всередині. Що логічно. При цьому – маємо і бокове скло, загартоване, товщиною 3 мм, і передню панель з перфорацією, і дуже цікаву форму стиснутих кутів, мені вона, як відеографу, дуже подобається, бо показує, як мінімальними зусиллями можна отримати відчуття об’ємності, яке значно більш цікаве оку, аніж проста біла поверхня.
Як я і казав – тут є цікавинки, корпус не простий.
Не простий він і рішенням щодо вентиляторів – всі три попередньо встановлені 120-мм і йдуть спереду, позаду немає нічого. І ці вентилятори… різні. Cougar WH120-M і Cougar WH-120-S аналогічні у всьому, виглядають однаково, але 120-M підключається по SATA до блока живлення, а 120-S підключаються до 120-M по особливому 4-піновому кабелю, а не йдуть на підключення окремо.
Так, це зменшує універсальність цих вентиляторів – два з трьох працюють або разом із третім, або не працюють взагалі. АЛЕ! Це дозволило прибрати потребу в хабі, бо роль хабу виконує один із вентиляторів – а якщо немає хабу, то і корпус менше коштує.
Але при цьому ви все ще отримуєте повний контроль над RGB цих трьох вентиляторів, які і дуже ефективні, і виглядають круто. Причому контроль можливий як кнопкою перезавантаження, так і під’єднанням до материнської плати. І так – RGB можна вимкнути, затиснувши кнопку перезавантаження.
Ця кнопка також є глибоко втопленою, тому ані перезавантажитись, ані змінити підсвітку випадково, у вас не вийде. Окрім цієї кнопки, на панелі зверху містяться два USB 5 Гбіт, один USB 2.0, кнопка живлення, індикатори роботи і розділені роз’єми 3,5 мм для мікрофона та навушників.