Дріт чи не дріт? Одвічне протистояння ігрових гризунів. Доведеться поступитися продуктивністю заради умовного комфорту, чи це лише миршавий стереотип минулих років?
У цьому огляді розглянемо дві бездротові миші від Bloody – R80 Plus та R90 Plus. Ці моделі мають схожі характеристики та функціонал, але кардинально відрізняються за форм-фактором і дизайном.
R80 – симетрична, має досить високий профіль та невелику довжину. Це ідеальний варіант для долонного хвату – миша відмінно лягає в руку. Сердитий малюнок надрукований бездоганно – навряд у вас вийде його стерти, або ж навіть подряпати – текстурована поверхня миші надзвичайно якісна.
R90 виконана в асиметричній формі – під праву руку. Такі вигини миші є світовою класикою і є добре шанованими серед геймерів протягом десятиліть. Зовнішній вигляд пристрою значно стриманіший – чорний матовий пластик. Її профіль нижчий, а довжина більша за R80. І, якщо попередній варіант все ж згодиться для використання комбінованими хватами, то стрімкий дизайн R90 створений скоріше під долоню – кігтевий стиль тут буде не зовсім доречним.
Миші оснащені сенсором BC3332-S, який дозволяє рухатись зі швидкістю 5000 CPI. Обидві моделі використовують запатентовані ніжки X’Glide, які виконані з металу і є практично незнищенними, до того ж дуже гарно ковзають.
Навігаційною особливістю цих мишей є також славнозвісні кнопки Bloody. Окрім стандартних лівої, правої, двох бічних та коліщатка, зверху ви можете побачити три додаткові клавіші. Це ультимативне рішення для персоналізації девайса – їх ви можете налаштовувати та керувати ними за допомогою програмного забезпечення Bloody 7.
За замовчуванням одиничка і N-клавіша відповідає за зміну роздільної здатності в діапазоні від 1000 до 5000 CPI. Трійка перемикає профілі налаштувань – при їх зміні відбувається світлова індикація. До речі, мінімалістичне підсвічування елементів мишей присутнє, але воно не RGB.
Bloody 7 – це стандартне програмне забезпечення для класичних моделей маніпуляторів від Bloody. Його структура побудована навколо системи ядер. Перемикаючись між чотирма ядрами, ви матимете доступ до ексклюзивних функцій, налаштувань та макросів. Core 1 – базовий стандарт для стратегій та рольових ігор. Core 2 згодиться для стандартних шутерів та ігор від першої особи. Тут ви зможете призначати клавіші відповідно до видів ігрового озброєння. Ultra-Core 3 дарує можливість коригувати частоту і точність пострілів – ключові елементи для професійних шутерів. Тут з’являється легендарний режим «хедшот». Найвища сходинка – Ultra-Core 4 – розблоковує надтонкі налаштування команд і навіть цілих комбінацій, що знадобляться в складних ММО RPG іграх та шутерах.
Також через Bloody 7 ви зможете філігранно налаштовувати решту стандартних функцій. Тут можна обрати частоту відгуку сенсора та перемикачів, призначити клавіші, індивідуально відкалібрувати сенсор, задати значення CPI, яке потім ви будете перемикати автономно на самій мишці, а також кількість кроків перемикання CPI. Також тут присутнє окреме меню присвячене технології захисту бездротового з’єднання. Воно розв’язує проблему частотних конфліктів вашої бездротової периферії. Радіо-частотна синхронізація, зміна каналів з’єднання, детектор перешкод сигналу, посилення передачі, ручне калібрування частоти – усе це допоможе контролювати ваш пристрій і забезпечить безкомпромісне з’єднання без затримок та похибок.
Обираючи будь-яку з цих мишей, не нехтуйте програмним забезпеченням, адже воно розблоковує повний потенціал маніпуляторів. Наприклад, скоріше за все, з коробки ваша миша йтиме з вимкненим підсвічуванням, а увімкнути його можна тільки у Bloody 7. R80 та R90 мають власну пам’ять – ваші налаштування зберігатимуться і працюватимуть навіть на інших ПК без програмного забезпечення.
Завантажити Bloody 7 ви можете з офіційного сайту виробника. Після встановлення на комп’ютер, достатньо просто підключити приймач до ПК – програма самостійно ідентифікує пристрій, і навіть покаже його унікальний ID.
Хто б що не казав, та ПЗ від Bloody досить послідовне та інтуїтивно зрозуміле. Навчитися програмувати власну мишку – досить просто, навіть без спеціальних знань з англійської мови.
Бездротове підключення здійснюється за допомогою USB-приймача. Він працює на частоті 2.4 ГГц. Під’єднуєте його до відповідного порту вашого ПК, вмикаєте живлення за допомогою перемикача на животику миші і користуєтесь. Робочий діапазон становить близько 15 метрів – можете гортати сторінки з будь-якої точки в межах помешкання.
До речі для усунення перешкод, які можуть спричиняти меблі та інші радіо-пристрої, рекомендується користуватися подовжувальною док-станцією, що йде у комплекті – тоді заявлені характеристики зі швидкості відгуку та реагування точно будуть дотримані.
Обидві миші мають лаконічне сховище для приймача. У випадку з R90 бачимо навіть акуратну кришку на магнітних кріпленнях. Тож такий бездротовий варіант – відмінне рішення для подорожей. Немає кабелів – немає проблем.
Живляться миші від літій-іонного акумулятора, який ви можете заряджати за допомогою кабелю Micro-USB, який також постачається у комплекті. Така система дозволяє заряджати мишу навіть під час гри, тож ви точно не будете заскочені зненацька посеред інтенсивної ігрової баталії.
Приблизний час повного заряджання мишей – 2.5 години. При цьому, заряду вистачить на 60 годин пасивного, та 40 годин активного, використання миші. Це можливо завдяки інтелектуальній енергоощадній системі, а також змозі вимикати живлення миші вручну, коли ви нею не користуєтесь.
До речі у програмному забезпеченні ви можете обрати час, за який миша ляже спатки, а також спосіб її пробудження – рухом або як в старих-добрих офісних мишах від A4Tech – кліком.
Бездротові миші R80 Plus та R90 Plus – це повноцінне геймерське знаряддя. Вони мають колосальний ресурс перемикачів і зроблені зі зносостійких матеріалів. Багата кастомізація та ретельна конфігурація з елементами моніторингу стану з’єднання, забезпечені фірмовим програмним забезпеченням, роблять їх конкурентоспроможним варіантом і з-поміж традиційних дротових моделей.
Помітити критичні відмінності в реагуванні та точності ви зможете, хіба якщо ви професіонал. А для комфортного домашнього геймінгу – це оптимальний вибір, адже так приємно насолоджуватись улюбленою грою коли в тебе на столі нічого не теліпається.