Грати в комп’ютерні ігри і транслювати цей процес на загал? Легко! А як, щодо консольного геймінгу? Коли мова йде про трансляцію процесу, який відбувається без використання комп’ютера? Також легко… але, тільки якщо у вас є ось така прямокутна коробочка!
Cablexpert UHG-4K2-01 – це адаптер для захоплення аудіо-відео потоку через HDMI-інтерфейс. В простонародді для зручності він називається просто – відеограбер. Модель підтримує передачу роздільної здатності 4К, має світлодіодну індикацію та автономне живлення. В комплекті з ним постачається кабель USB для підключення до комп’ютера.
Кейс його використання досить простий, щоб не сказати «вузький», але від цього не менш важливий. Коли нам потрібно здійснити запис, або трансляцію екрана на комп’ютері, ми маємо певний інструментарій створений спеціально для ПК, аби виконати такі задачі. Проте, коли мова йде про інші пристрої – тут все не так просто, адже не всі девайси мають таке різнобарв’я варіацій для стримінгу. Стосується це передусім ігрових консолей, телевізорів, телефонів та портативних приставок на кшталт Nintendo Switch.
Отут вже нам на допомогу приходить відеограбер з HDMI-інтерфейсом. Він оснащений вхідним і вихідним портом HDMI, двома аудіоджеками для мікрофона і навушників та USB виходом для пристрою, на який ви будете здійснювати запис або трансляцію.
Отже, як це працює. Нам знадобиться: персональний комп’ютер з USB портом (для оптимальної роздільної здатності рекомендується версія 3.0) та встановлена програма запису, мікшування або трансляції екрану, комплектний кабель USB, ігрова консоль, ігрові навушники, два кабелі HDMI і телевізор з HDMI входом – у нас це звичайний монітор.
Увесь ланцюг буде виглядати приблизно таким чином. Підключаємо приставку до входу HDMI грабера, а вихід HDMI грабера під’єднуємо до екрана. Кабелем USB з’єднуємо адаптер і комп’ютер. До аудіовиходів підключаємо навушники – звісно, а як же без звуку. Готово. Пристрій працює за принципом plug-and-play – не потребує додаткових драйверів та софту, його достатньо просто підключити як звичайний перехідник.
На комп’ютері грабер відображатиметься як USB-вебкамера. Тут вже дієте на свій розсуд: відкриваєте стандартну камеру, або ж встановлену програму, і використовуєте відео як вам завгодно – пристрій передаватиме картинку та звук з ігрової консолі на ваш ПК в реальному часі. Якщо ви хочете відокремити звук ігрового процесу від вашого голосу – підключаєте ваш стримерський мікрофон до комп’ютера, використовуєте мікшер програми та налаштовуєте рівні і гучності, джерела аудіо- та відеопередачі. Повна творча свобода.
Адаптер живиться від USB. Він здатен записувати картинку в роздільній здатності 4К, щоправда, при записі ви отримаєте тільки Full HD. Цілком доцільний та звичний формат для інтернет-трансляцій.
Розглянута нами практична ситуація – це лише приклад для наочного розуміння. Загалом ви можете робити такі маніпуляції з консолями різних виробників, іншими комп’ютерами, телефонами (за умови додаткового використання перехідників з USB на HDMI), планшетами і таке інше. Головною умовою є наявність HDMI інтерфейсу як на пристрої, так і на дисплеї – телевізорі чи моніторі. Грубо кажучи, усе що можна підключити через HDMI – придатне для «грабування» нашим грабером.
Також, не забувайте, що для захоплення відео у роздільній здатності 4К, важливо використовувати потужні HDMI-кабелі з підтримкою потокової передачі таких масштабів. До прикладу нам допомогли флагманські моделі від Cablexpert.
Адаптер UHG-4K2-01 потрібен для захоплення аудіо та відео сигналу через HDMI-інтерфейс та передачі його на персональний комп’ютер з метою подальшого розповсюдження або запису. Він, по суті, є проміжною ланкою між головним пристроєм, записувальним та відображальним. Використовуйте його з дисплеями, відеокамерами, пристроями, які не мають змоги записувати зображення, або ж з іншими комп’ютерами, яким з тих чи інших обставин також недоступна така функція. Грабер може знадобитися стримерам, геймерам, кріейторам, коментаторам. Зручний для використання у відеостудіях, при презентаціях чи у навчанні – коли ви демонструєте екран колегам в офісі, або своїм студентам чи учням у дистанційному форматі. Універсальна річ, що використовує новітні технології. Малогабаритна, зручна та інтуїтивно зрозуміла у використанні.